3D zobrazování

Planmeca ProMax® 3D Plus

Planmeca ProMax® 3D Plus

Planmeca ProMax® 3D Plus, nabízí široký výběr různých velikostí objemů a je vynikající volbou pro jakékoliv snímkování. Jedná se o skutečný all-in-one přístroj poskytující digitální panoramatické, cefalometrické a 3D snímkování a také dokonalé nástroje zobrazovacího software. Planmeca ProMax® 3D Plus využívá CBVT (Cone Beam Volume Tomography) technologii produkující čisté snímky se sníženou dávkou záření. Je založen na platformě Planmeca ProMax® využívající SCARA technologii.

Široký výběr velikostí objemů

Planmeca ProMax® 3D Plus nabízí rozsáhlý výběr velikostí objemů, od nejmenších (Ø34 x 42 mm) pro snímkování jednotlivých zubů, až po snímky o velikosti Ø160 x 90 mm. Pro všechny účely je možné najít vhodnou velikost objemu, např. pro endodoncii požadující vysoké rozlišení, pro implantologii požadující snímky s menším zorným polem a pro ortodoncii požadující velké rozměry snímku.

Malá radiační zátěž

Přístroj Planmeca ProMax® 3D Plus používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Skutečný expoziční čas je tak mnohem kratší než celkový čas skenování pro jeden objem.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá stejný 3D senzor pro 2D panoramatické snímkování, takže není potřeba měnit senzor. Díky multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování si uživatelé mohou zvolit po expozici optimální panoramatickou vrstvu, která jim pro diagnózu nejvíce vyhovuje.

Nepřekonatelné snímkovací programy

Planmeca ProMax® 3D Plus vyhovuje velkému množství diagnostických požadavků v impantologii, endodoncii, periodoncii, ortodoncii a také zubní a čelistní chirurgii a TMJ analýze. Vytváří celé anatomické struktury, úhly a jasně viditelné cíle a produkuje objemové studie horní a dolní čelisti s velkým rozlišením, plně zobrazuje všechny typy ortodontických vadných okluzí a vytváří přesné TMJ studie. Pomocí přístroje Planmeca ProMax® 3D Plus lze také pořizovat snímky pro potřeby ORL.

Optimalizované snímkovací módy pro různé potřeby

 • Low dose mód vytváří snímky s minimální radiací. Ideální pro ortodoncii, pediatrii a sinus studie. Velikost voxelu 400 μm nebo 600 μm
 • Normal mód je nejlepší volbou pro většinu běžných snímkovacích požadavků. Velikost voxelu 200 μm
 • High definition mód je navržen pro zobrazení malých objektů, například ušních kostí. Velikost voxelu 150 μm
 • Snímkovací protokol Braces (Rovnátka) nabízí optimální nastavení expozice pro pacienty s fixními rovnátky. Velikost voxelu 150 μm
 • High resolution poskytuje více detailů, je-li to potřeba. Velikost voxelu 100 μm
 • Endodontic mód nabízí nejvyšší rozlišení. Velikost voxelu 75 μm

Velikosti objemů

 • Ø160 x 90 mm (dětský mód Ø160 x 90 mm)
 • Ø160 x 50 mm (dětský mód Ø160 x 50 mm)
 • Ø90 x 90 mm (dětský mód Ø75 x 75 mm)
 • Ø90 x 50 mm (dětský mód Ø75 x 42 mm)
 • Ø70 x 70 mm (dětský mód Ø60 x 60 mm)
 • Ø70 x 50 mm (dětský mód Ø60 x 42 mm)
 • Ø40 x 70 mm (dětský mód Ø34 x 60 mm)
 • Ø40 x 50 mm (dětský mód Ø34 x 42 mm)

Potřebujete poradit?

Jsme Vám k dispozici, abychom zodpověděli jakékoli Vaše dotazy, které se týkají konkrétních produktů a služeb poskytovaných naší firmou. Pošlete nám zprávu a my Vám zavoláme zpět nebo pošleme e-mailovou odpověď.