3D zobrazování

Planmeca ProMax® 3D Classic

Planmeca ProMax® 3D Classic

Planmeca ProMax® 3D Classic disponuje senzorem, který pokrývá celou oblast chrupu, takže přístroj vytváří výborné snímky horní i dolní čelisti. Jedná se o skutečný all-in-one přístroj poskytující digitální panoramatické, cefalometrické a 3D snímkování a také dokonalé nástroje zobrazovacího software. Planmeca ProMax® 3D Classic využívá CBVT (Cone Beam Volume Tomography) technologii produkující čisté snímky se sníženou dávkou záření. Je založen na platformě Planmeca ProMax® využívající SCARA technologii.

Optimální kvalita snímků pro všechny stomatologické obory

Planmeca ProMax® 3D Classic je ideálním řešením pro 3D zobrazování pro všechny stomatologické obory: implantologie, endodoncie, parodontologie, ortodoncie, stejně jako zubní a čelistní chirurgie a analýza TMJ. Základní velikost objemu (Ø 80 x 80 mm) je optimální pro většinu zobrazovacích účelů, protože pokrývá celou oblast chrupu. Zorné pole může být sníženo tak, aby pokrývalo pouze jeden zub (např. pro potřeby plánování implantátu), pacient je tak vystaven nižší radiační zátěži. Základní objemy lze spojovat dohromady a vytvářet tak větší snímky anatomie pacienta

Malá radiační zátěž

Přístroj Planmeca ProMax® 3D Classic používá rentgenový svazek ve tvaru pyramidy, který skenuje zvolenou cílovou oblast v jediném půlkruhovém snímání. To je opakem oproti CT přístroji, který skenuje axiální vrstvy ve vícenásobném kruhovém snímání. Během snímkování je každý snímek vytvořen použitím krátkého rentgenového pulzu, oproti kontinuálnímu záření u CT. Skutečný expoziční čas je tak mnohem kratší než celkový čas skenování pro jeden objem.

SmartPan

Unikátní zobrazovací systém SmartPan používá stejný 3D senzor pro 2D panoramatické snímkování, takže není potřeba měnit senzor. Díky multifokální technologii pro 2D panoramatické snímkování si uživatelé mohou zvolit po expozici optimální panoramatickou vrstvu, která jim pro diagnózu nejvíce vyhovuje.

Nový endodontický mód

Endodontický snímkovací mód umožňuje vynikající zobrazení i těch nejmenších anatomických detailů. Tento sofistikovaný snímkovací mód je výbornou volbou pro aplikace v endodoncii i jinde, je-li potřeba zobrazit drobné detaily. Extrémně vysoké rozlišení při velikosti voxelu 75 μm umožňuje přesnou diagnostiku a plánování ošetření.

Planmeca ARA™ – užijte si 3D snímky bez artefaktů

Kovové zubní náhrady v ústech pacienta mohou způsobit stíny a šmouhy u CBCT snímků. Inteligentní systém Planmeca ARA™ efektivně odstraňuje tyto artefakty z 3D snímků pořízených přístroji Planmeca ProMax®. Tento průkopnický algoritmus je výsledkem rozsáhlého vědeckého výzkumu a zpracování obrovského množství klinických dat pacientů.

Snímky bez šumu díky filtru Planmeca AINO™

Planmeca AINO™ je inteligentní šumový 3D filtr, který odstraňuje šum z CBCT snímků, aniž by docházelo ke ztrátám důležitých detailů. Filtr je užitečný zejména při použití snímkovacího protokolu Planmeca Ultra Low Dose™, kdy aplikací nízké dávky záření vzniká větší množství šumu. Filtr také zvyšuje kvalitu snímků v endodontickém snímkovacím módu, kde se šum přirozeně tvoří kvůli extrémně malé velikosti voxelu.

Velikosti objemů

  • Ø80 x 80 mm (dětský mód Ø68 x 68 mm)
  • Ø80 x 50 mm (dětský mód Ø68 x 42 mm)
  • Ø50 x 80 mm (dětský mód Ø42 x 68 mm)
  • Ø50 x 50 mm (dětský mód Ø42 x 42 mm)
  • Spojený objem 140 x 105 x 80 mm
  • Rozšířený objem ø 110 x 80 mm

Potřebujete poradit?

Jsme Vám k dispozici, abychom zodpověděli jakékoli Vaše dotazy, které se týkají konkrétních produktů a služeb poskytovaných naší firmou. Pošlete nám zprávu a my Vám zavoláme zpět nebo pošleme e-mailovou odpověď.